Katalog zboží
Barva svatby
Půjčovna dekorací
Doprava a platba

Česká republika

 

135 ,-  dobírka
109,- převodem


 

69,- převodem

99,- dobírka


 

Slovensko

 

 180,-  pouze platba předem


105,-  dobírka
75,-  převodem


 Lidická 28, Brno

0,-  platba hotově nebo kartou

Přijímáme i platby kartou online

ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, superCASH, Sberbank, QR platba

 

Newsletter

Rady při výběru oblečení pro svědky, hosty a vaše partnery

Jak se správně obléknout na svatbu jako svatební host?

U tradiční svatby se budete potýkat s problémem, jak se vhodně obléci, abyste působili dostatečně vkusně a slavnostně. A to jak u velké svatby, tak u malé. I malá  svatba je pro novomanžele důležitou událostí.  Tím, jak se obléknete dáváte najevo, jak moc si vážíte pozvání novomanželů na jejich významný den. 

 

Jaký oblek vybrat na svatbu jako svatební host

Nejvhodnějším společenským outfitem (celkové oblečení včetně doplňků) muže je dobře padnoucí pánský oblek, doplněný vhodnou společenskou košilí a kravatou. A samozřejmě také společenskou obuví a doplňky, které je nejlepší sladit s oblečením partnerky, pokud jdete na svatbu jako pár. 

Pánský oblek může být dvojdílný - kalhoty a sako, nebo trojdílný - kalhoty, sako a vesta. Oba typy jsou pro svatbu vhodné a můžete je použít. Současným módním trendem jsou vyštíhlené modely pánských obleků italských střihů, kdy je sako v oblasti břicha „vyštíhlené“ a kalhoty mají zúžené nohavice. Chcete-li být IN, doporučujeme právě takový model pánského obleku.

Vhodné barvy obleku na svatbu jsou černá, antracitová, tmavě šedá, grafitová apod. Pokud se svatba koná v letním období, můžete použít i pánský oblek světlé barvy, např. světle šedou. Při výběru obleku na svatbu, což je oslavná událost, doporučujeme upřednostnit výběr z látek, které jsou opatřeny jemným, dezénovým vzorem a jsou lesklé. Vypadají luxusně a velmi elegantně.

 

Dsc_0932
DSC_0364
Dsc_0584
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak vybrat košili na svatbu, pokud jsem hostem?

Košili k obleku  zvolte v barvě bílé a v barvách pastelových. V současnosti moderní a nejužívanější pastelové barvy jsou světle modrá, zelenkavá, fialková, žlutá, růžová. Nedoporučujeme tmavou barvu košilí, jako jsou černá, šedá apod. Pokud se budete poohlížet po oranžové košili, doporučujeme vyhnout se této volbě. Není to nyní aktuální barva ve světě pánské společenské módy. 

K bílým košilím můžete vybírat kravaty v různých barvách a vzorech. A to jak z materiálů lesklých, tak i matných. A protože je svatba oslavnou událostí, upřednostněte materiály lesklé. Zvláště, pokud máte oblek z matného materiálu. Dobře vybraná kravata se vzorem a v lesku vás rozjasní a dodá eleganci.

Velice hezké jsou kombinace světlé pastelové košile a kravaty, která je v tmavším odstínu barvy košile. Takzvaný tón v tónu. Např. fialková košile doplněná fialovou kravatou ve výraznější barvě, se vzorem a v lesku. Kravata by se samozřejmě měla pyšnit dokonalým uzlem. Např. dokonalý kravatový uzel Windsor Full.

Pokud si na svatbu chcete vzít proužkovanou košili (zde opět doporučujeme pouze jemné barvy), zvolte k ní nejlépe jednobarevnou kravatu. Např. jemný modrobílý proužek na košili doplňte světle modrou kravatou z lesklého materiálu, bez vzoru. Pozor na  použití  košile s proužky a proužkované kravaty, ne vždy se tato kombinace podaří. Opět platí zásada, že někdy je méně více. Vybírejte tedy s citem a rozvahou.

Nedoporučujeme volit kravatu v barvě bílé, slonové kosti nebo champagne, protože některou z těchto barev může mít na sobě ženich. Jedním ze základních pravidel v oblékání svatby je, že tyto barvy jsou vyhrazeny svatebnímu páru.

 

Volba obuvi, opasku a ponožek k obleku

Samozřejmou součástí outfitu svatebčana je i společenská obuv se šněrováním. Zásadně byste k obleku  nikdy neměli nosit  sportovní nebo volnočasovou  obuv (např. mokasíny). Společenská etiketa nedovoluje jinou pánskou obuv, než právě šněrovací.

Doporučujeme sladit obuv s opaskem a dalšími doplňky. To znamená, že pokud je obuv černá, bude i opasek černé barvy. Sponu na opasku máte stříbrnou? Pak je vhodné, aby i manžetové knoflíky a hodinky byly z kovu stříbrné barvy.

Ponožky vybírejte dle barvy obleku. Obléknete-li oblek tmavý až černý,  je černá i barva ponožek. Pokud je oblek světle šedý nebo hnědý, přizpůsobíme i jejich barvu. Doporučujeme vám, abyste vybírali ponožky s dostatečně dlouhou částí na holeni. Tím zabráníte tomu, aby vám při sezení byla vidět holá část nohy. V žádném případě nikdy k obleku nenoste kotníčkové ponožky!

 

Tip navíc

Věnujte pozornost barvě šatů a doplňků vaší partnerky. Vybírejte přinejmenším kravatu v podobném odstínu barvy, jakou bude mít vaše partnerka na svatbě. Např. blankytně modré šaty = blankytně modrá kravata spolu s bílou nebo blankytně modrou košilí. Budete pak s partnerkou na svatbě působit na okolí jako opravdový a krásný pár.

 

Svědek na svatbě, platí v jeho oblékání nějaká závazná pravidla?

Novomanželé si Vás vybrali za svědka pro svůj důležitý den. Jak se pro tuto příležitost obléknout?  Obecně platí pro oblékání svědka stejná pravidla, která jsou popsána v článku o oblečení svatebních hostů. Tzn. klasický společenský outfit muže sestávající z pánského obleku, košile a motýlku nebo kravaty, včetně společenské obuvi a ostatních doplňků. pro svědka platí ovšem malé výjimky. Jaké?

 

Jak se barevně sladit s oblečením partnerky

Pokud jste pozván na svatbu jako svědek, přijímáte určitou roli a také odpovědnost. Jedna z nich je vyhovět v maximální možné míře přání nevěsty a ženicha.

V bareveném sladění outfitu svědků platí pravidlo, které není závazné, ale nevěsta si to přeje. Tímto pravidlem je,  že  ženich s nevěstou a oba svědkové jsou barevně sladěni. Středobodem výběru barvy je prvek, který je obsažen v kytici nevěsty.

Pokud jsou svědky muž a žena, má žena – svědkyně, šaty v barvě kytice nevěsty. Pak je zároveň nejsnazší i nejefektivnější sladit kravatu či motýlka a kapesníček muže - svědka s touto barvou. Jestliže jsou svědky dva muži, barva kytice určuje barvu jejich kravat nebo motýlků,  případně kapesníčků.

V případě, že je barva kytice pouze bílá nebo champagne, nevěsta by měla určit barvu, která bude základní barvou ladění outfitu svědků. 

 

Tip navíc

Víte, že dle společenské etikety není vhodné použít k pánskému obleku košili s krátkým rukávem? Pokud se budete oblékat do pánského obleku, volte pouze košili s dlouhým rukávem. V opačném případě budete působit na okolí dojmem, že máte dlouhé rukávy na saku. A to i přesto, že budete mít sako na míru.

 

Jdete na svatbu s partnerkou a chcete vypadat jako dokonalý pár?

Byl jste na svatbu pozván s partnerkou a chcete vypadat jako dokonalý pár? Už jste se určitě setkali s tím, že jste byli ve společnosti a do sálu nebo místnosti  vešel pár, který sklidil obdiv, ne-li úžas. Pánové uznale pokyvovali hlavou a dámy mezi sebou šeptem hodnotili detaily. Jak to dokázali?   Myslíte, že to bylo to těžké nebo finančně náročné? Ne. Právě naopak. Zde pro Vás máme  několik  tipů, jak toho docílit. 

 

Jak se barevně sladit s oblečením partnerky

Poradíme Vám ten nejjednodušší trik, který téměř nic nestojí a pomůže vám ke sladění. Zvolte k obleku košili či kravatu dle barvy jejích šatů, případně doplňků.  Např., jestliže má partnerka zelenkavé šaty, může mít Vaše košile stejný nebo alespoň podobný odstín této barvy a kravatu ve stejné barvě tmavšího odstínu, nejlépe se vzorem a v lesku. Samozřejmě, čím podobnější  je barva kravaty a šatů, tím lépe. Přesný odstín barvy látky ovšem nemusí být dodržen. Odstínů v jedné barvě jsou desítky! Hledejte tedy jen barevnou podobu.

Bude mít na svatbě Vaše partnerka vícebarevné šaty? Žádný problém. Vyberte košili v barvě bílé jako základ. Tu doplňte kravatou v barvě co nejvíce podobné té, která je na jejích šatech dominantní. (Pozor na černou barvu, viz. článek barvy pánských kravat).

 
svatebni_kosile_host_01
svatebni_kosile_host_02
svatebni_kosile_host_03

Doporučujeme např. zvolit i košili v jedné z barev použitých na šatech. Rozhodně však ve světlém odstínu. K tomu kravatu v odstínu o něco  tmavším, případně kravatu v další z barev na jejích šatech.  Ve výsledku však vždy dbejte na to, aby celek působil elegantně a vkusně.

Půjde-li Vaše partnerka v šatech nebo kostýmku v tmavších barvách a bude se jednat o svatbou pořádanou během dne, rozhodně nedoporučujeme volit košili ve tmavém odstínu. Tyto se používají výhradně na svatby, konané po 18 hodině.  Opět tedy platí, raději bílou košili a kravatu v odstínu partnerčiných šatů.

Nezapomínejte na to, že k docílení dokonalosti ve sladění s partnerkou je potřeba, aby  ladila i barva šperků. Pokud má Vaše partnerka šperky stříbrné barvy, měly by mít i Vaše hodinky, spona na opasku, manžetové knoflíky či kravatová spona taktéž tuto barvu.

 

 

Tip navíc

   Použijte do kapsičky saka kapesníček v barvě kravaty. Věřte, že pokud je kapesníček barevně sladěn s kravatou nebo motýlkem, nebo použijete k bílé košili kapesníček bílé barvy, rázem tímto jednoduchým trikem přidáte svému oblečení několik bodů navíc. Zvláště při tak slavnostní příležitosti, jakou je svatba.

 

zdroj: Jakvazatkravatu.cz

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE

U tradiční svatby se budete potýkat s problémem, jak se vhodně obléci, abyste působili dostatečně vkusně a slavnostně.  V případě oblékání svatebních hostů platí, že i malá svatba je důležitá událost.  Tím, jak se obléknete, dáváte najevo, jak moc si vážíte pozvání novomanželů na jejich významný den.  

Nejvhodnějším společenským outfitem (celkové oblečení včetně doplňků) muže je dobře padnoucí oblek, doplněný vhodnou košilí a kravatou. A samozřejmě také společenskou obuví a  sladěnými doplňky.

Klasický oblek může být dvoudílný, nebo trojdílný (kromě saka a kalhot má ještě vestu). Oba typy jsou pro svatbu vhodné. Módním trendem posledních let jsou vyštíhlené modely italských střihů, kdy je sako v oblasti břicha „vyštíhlené“ a kalhoty mají užší nohavice (odkaz na VIP obleky Bandi). 

Vhodné barvy obleku na svatbu jsou černá, antracitová, tmavě šedá, grafitová apod., z lesklých i matových materiálů (např. odkaz na Ever Catari). Pokud se svatební obřad a

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE

U tradiční svatby se budete potýkat s problémem, jak se vhodně obléci, abyste působili dostatečně vkusně a slavnostně.  V případě oblékání svatebních hostů platí, že i malá svatba je důležitá událost.  Tím, jak se obléknete, dáváte najevo, jak moc si vážíte pozvání novomanželů na jejich významný den.  

Nejvhodnějším společenským outfitem (celkové oblečení včetně doplňků) muže je dobře padnoucí oblek, doplněný vhodnou košilí a kravatou. A samozřejmě také společenskou obuví a  sladěnými doplňky.

Klasický oblek může být dvoudílný, nebo trojdílný (kromě saka a kalhot má ještě vestu). Oba typy jsou pro svatbu vhodné. Módním trendem posledních let jsou vyštíhlené modely italských střihů, kdy je sako v oblasti břicha „vyštíhlené“ a kalhoty mají užší nohavice (odkaz na VIP obleky Bandi). 

Vhodné barvy obleku na svatbu jsou černá, antracitová, tmavě šedá, grafitová apod., z lesklých i matových materiálů (např. odkaz na Ever Catari). Pokud

Diskuse
Autor:Edita
Datum:Jul 10, 2013
Dovolim si pro zeny pridat i tento clanecek http://www.plnekrivky.cz/saty-pro-plnostihle-na-svatbu/, protoze to dle meho plati pro oba partnery, obzvlaste to o nezastineni nevesty a zenicha a koneckoncu i o botech
Autor:janis79
Datum:May 28, 2014
prosím o radu,manžel má tmavší oblek a vínovou košili, kluk to stejné. do jakých barev se mám ladit já a má dcera? děkuji