Katalog zboží
Barva svatby
Půjčovna dekorací
Doprava a platba

Česká republika

 

135 ,-  dobírka
109,- převodem


 

69,- převodem

99,- dobírka


 

Slovensko

 

 180,-  pouze platba předem


115,-  dobírka
85,-  převodem


 Lidická 28, Brno

0,-  platba hotově nebo kartou

Přijímáme i platby kartou online

ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, superCASH, Sberbank, QR platba

 

Newsletter

Jak se váže kravata?

Jak vázat kravatový uzel Windsor Full

Mezi špičku v oblasti kravatových uzlů bezesporu patří kravatový uzel zvaný Windsor Full (plný). Jeho oblíbenost spočívá v jeho velikosti, která se řadí mezi největší kravatové uzly a v naprostém souladu při použití s moderními košilemi se širokým, italským límečkem, zvaným žralok. Chcete-li mít to nejlepší a vypadat opravdu skvěle, pak právě tento uzel je pro Vás to nejvhodnější. 

 

Jak vázat kravatový uzel Windsor Half

 

 

Kravatový uzel Windsor Half je jeden z nejhezčích, středně velkých kravatových uzlů. V současné době patří k velice oblíbeným, a to díky aktuálním širokým líměčkům u pánských společenských košil, které jsou momentálně IN. uzel je větších rozměrů a spolu s širokým límcem košile vytváří dokonalou image moderního muže. 

 

 

Jak vázat kravatový uzel Pratt (Kent)

 

 

Kravatový uzel Pratt (Kent) je jeden z dalších menších a jednoduchých uzlů podobný jako kravatový uzel Four In Hand. Oproti uzlu Four In Hand má ovšem pravidelnější tvary a není svým vzhledem až tak ležérní. Navíc lépe vynikne jeho trojúhelníkový tvar, který je elegantní. Vázání tohoto uzlu se můžete lehce naučit. Doporučujeme jej používat u kravat se vzory. Tento uzel není často používán ovšem má své určité výhody.

 

Použití kravatového uzlu Pratt (Kent)

Kravatový uzel má trojúhelníkový tvar, který je vhodný k uvázání klasických kravat z hrubšího materiálu. U kravat z tenkých materiálů uzel nedoporučujeme, protože by byl uzel velice malý a nevýrazný. Je vhodný k použití u košil s úzkými límečky. Obecně platí, že čím menší uzel, tím užší ktavatový límec.

Uzel Pratt, zvaný taktéž Kent, se váže pouze jedním obalením kolem kravatového uzlu. Díky tomu nevyžaduje hodně materiálu kravaty jako například Windsor Full. Proto je vhodný pro vysoké muže, kteří mají problém s vázáním délky kravaty po opaskovou sponu, jak to uvádí pravidla etikety.  

 

 

Jak vázat kravatový uzel Four in Hand

 

 

Four In Hand je jeden z nejjednodušších kravatových uzlů, které se můžete naučit. Z tohoto důvodu je často nazýván kravatový uzel jednoduchý. I když se jedná o jednoduchý uzel je stále velmi populární a módní. Doporučujeme jej používat u kravat se vzory. Four In Hand je ze všech v současnosti používaných kravatových uzlů nejstarší.


Původ kravatového uzlu

Svou historii si začal tento uzel psát v 18. století, v Londýně. Tehdy jej používali panští kočí jako šátek kolem krku, aby se chránili před větrem a deštěm. Britové používali k přepravě často koňské čtyřspřeží - vůz tažen čtyřmi koňmi. Z toho plynula nutnost kočího držet za jízdy jednou rukou koňské spřežení a druhou rukou si vázat uzel na šátku kolem krku. Proto vznikl název Four In Hand - Čtyři v ruce. 

 

Použití kravatového uzlu Four In Hand

Four In Hand kravatový uzel má poněkud dlouhý a mírně asymetrický tvar. To odpovídá nejlépe klasickým konstrukcím kravat. Four In Hand uzel vypadá skvěle na mírně formálnější jednobarevné kravatě z hrubšího materiálu. U tenkých materiálů by byl výsledek velice chybý, když uzel na takovéto kravatě by byl velice malý a nevýrazný. Kromě typu kravaty zvažujte vhodnost vázání na typ límečku u košile v souvislosti s vaší délkou krku. Díky tvaru uzlu doporučujeme použít ke košilím s širokým límečkem nebo límeček s knoflíčky.

Four In Hand uzel se váže pouze jedním obalením kolem kravatového uzlu. Díky tomu nevyžaduje hodně materiálu kravaty jako například Windsor Full. Proto je vhodný pro vysoké muže, kteří mají problém s vázáním délky kravaty po opaskovou sponu, jak to uvádí pravidla etikety.  

 

Jak vázat kravatový uzel Four In Hand?

Zvedněte límec košile a založte kravatu kolem krku tak, aby užší konec visel na levé straně ...


 

 

 

 

 

 

zdroj: Jakvazatkravatu.cz

Diskuse
Zatím žádné příspěvky